Szlachetna Paczka


Warto być dobrym
Warto być dobrym

SZLACHETNA PACZKA 2017
W TYM ROKU POMAGAMY PANU ZBIGNIEWOWI (58 L.), KTÓRY OPIEKUJE SIĘ SWOIM CHORYM NA SCHIZOFRENIĘ BRATEM KAZIMIERZEM (57 L.) BRACIA SĄ W TRUDNEJ SYTUACJI OD ROKU, KIEDY TO UMARŁA ICH MATKA, Z KTÓRĄ RAZEM MIESZKALI. PAN ZBIGNIEW ZMUSZONY ZOSTAŁ ZREZYGNOWAĆ Z DOTYCHCZASOWEGO ZATRUDNIENIA, ABY ZAOPIEKOWAĆ SIĘ BRATEM, KTÓRY POTRZEBUJE STAŁEJ OPIEKI NAJWIĘKSZĄ TRUDNOŚCIĄ SĄ FINANSE. PAN KAZIMIERZ OTRZYMUJE NIEWIELKĄ RENTĘ CHOROBOWĄ, A PAN ZBIGNIEW STAŁY ZASIŁEK Z TYTUŁU BYCIA OPIEKUNEM PRAWNYM BRATA. PO ODJĘCIU KOSZTÓW UTRZYMANIA MIESZKANIA ORAZ WYDATKÓW NA LEKI POZOSTAJE IM 16,50 ZŁ NA OSOBĘ. ŻYCIE PANA ZBIGNIEWA SKUPIA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM NA OPIECE NAD BRATEM I UTRZYMANIU CAŁEGO MIESZKANIA. CODZIENNIE CHODZI DO SKLEPÓW WYPATRUJĄC PRZECEN I OKAZJI. CZĘSTO TEŻ STARA SIĘ POZYSKAĆ ZA DARMO PRZETERMINOWANĄ ŻYWNOŚĆ. PAN ZBIGNIEW STARA SIĘ ZE WSZYSTKICH SIŁ, ABY WYJŚĆ NA PROSTĄ. NIESTETY JEST TO BARDZO TRUDNE. BRACIA WZAJEMNIE PODTRZYMUJĄ SIĘ NA DUCHU. ISTNIEJĄ U NICH SILNE WIĘZI RODZINNE M.IN. W TYM, Z JAKĄ DBAŁOŚCIĄ PAN ZBIGNIEW PIELĘGNUJE BRATA I DBA O TO BY MIAŁ CO JEŚĆ. SAM POZWALA SOBIE JEDYNIE NA ROZWIĄZYWANIE KRZYŻÓWEK, KTÓRE SĄ JEGO ULUBIONĄ FORMĄ RELAKSU. RODZINA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJE ŻYWNOŚCI (PAN ZBIGNIEW PODKREŚLA, ŻE JEST ONA DLA NICH NAJWAŻNIEJSZA), ŚRODKÓW CZYSTOŚCI ORAZ OBUWIA DLA PANA ZBIGNIEWA NA ZBLIŻAJĄCĄ SIĘ ZIMĘ.

POTRZEBY RODZINY:

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: HERBATA, KASZA, CUKIER, KONSERWY MIĘSNE, KAWA, MAKARON, OLEJ, KONSERWY RYBNE, RYŻ, MĄKA, DŻEM, WARZYWA W PUSZKACH. WYMAGANIA ŻYWIENIOWE: OSOBY Z CUKRZYCĄ, PRODUKTY DLA CUKRZYKÓW, Z OBNIŻONĄ ZAWARTOŚCIĄ CUKRU (JEDEN Z BRACI JEST CUKRZYKIEM)
ŚRODKI CZYSTOŚCI: PROSZEK DO PRANIA, PŁYN DO MYCIA NACZYŃ, MYDŁO/ŻEL MYJĄCY, PŁYNY CZYSZCZĄCE, SZAMPON, PASTA DO ZĘBÓW, ITD.
ODZIEŻ: PAN ZBIGNIEW: SPODNIE - ROZMIAR: 126 (W PASIE), SYLWETKA: GRUBSZA, UWAGI: JEANSY
OBUWIE: PAN ZBIGNIEW: BUTY - ROZMIAR: 45, RODZAJ OBUWIA: PRZEJŚCIOWE, ZIMOWE.
ŻYCZENIE SPECJALNE NASZEJ RODZINY: PAN ZBIGNIEW ZE ŁZAMI W OCZACH POWIEDZIAŁ, ŻE NAJWIĘKSZY UPOMINEK TO DLA NIEGO BYŁO BY DOSTANIE SIĘ DO PROJEKTU. POWIEDZIAŁ, ŻE WOLI DOSTAĆ ŻYWNOŚĆ - KTÓRA W CHWILI OBECNEJ JEST DLA NIEGO NAJWAŻNIEJSZA (ALE WIEMY TEŻ, ŻE LUBI ROZWIĄZYWAĆ KRZYŻÓWKI :)
ZBIÓRKA TRWA DO 06.12.2016 R.

 

 

WOLONTARIUSZKI W PRACY. WSZYSTKIE ŻYCZENIA NASZYCH WSPANIAŁYCH PANÓW ZOSTAŁY SPEŁNIONE. BRAWO DZIECI :)