Aktywnie i nowocześnie w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie
Czas trwania projektu : 17.02.2025 - 30.04.2027
Całkowita wartość projektu: 2 642 956,45 PLN Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 850 069,51 PLN
Efektem działań projektu będzie podniesienie kompetencji społecznych, naukowych, zielonych i cyfrowych u uczniów i nauczycieli oraz wyposażenie i modernizacja sal dydaktycznych w szkole.
W ramach projektu będą realizowane :
• dodatkowe zajęcia edukacyjne (min: języki obce, przedmioty matematyczno- przyrodnicze, programowanie, grafika i animacja, wykorzystanie druku 3D, projekty z przedsiębiorczości i ekspresji kulturalnej, zajęcia z logopedą),
• zadania mające na celu wzmacnianie kompetencji społeczne i zielone uczniów i uczennic SP i LO Zespołu Szkół Społecznych (zajęcia z zakresu przemocy rówieśniczej, w szczególności z radzenia sobie z cyberprzemocą, warsztaty radzenia sobie z emocjami, stresem, agresją; warsztaty umiejętności we wspieraniu i integracji społecznej osób LGBTIQ+; zajęcia promujące zrównoważony styl życia zgodny z zasadą zero waste )
• doskonalenie umiejętności zawodowych uczniów i uczennic LO w tym kursy prawa jazdy, ratownika wodnego, stylizacji i wizażu i certyfikowane kursy języka angielskiego.
• doskonalenie zawodowe nauczycieli i nauczycielek (studia podyplomowe i kursy)
• modernizacja pracowni dydaktycznych i wyposażenie w tym zakup tablic interaktywnych, komputerów, drukarek, okularów VR, oraz wyposażenie pracowni biologicznej i chemicznej oraz gabinetu do terapii mindfulness.
Projekt skierowany jest do uczennic i uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie..
Nasz projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 dla Priorytetu 8. Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku.
-
Informacja o możliwości zgłaszania podejrzeń o niezgodności projektu lub realizowanych działań z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych (KPON)
Jako uczestnik/uczestniczka projektu masz prawo zgłosić do Instytucji Zarządzającej – Województwa Dolnośląskiego, z siedzibą we Wrocławiu, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław podejrzenia o niezgodności z KPON projektu lub działań beneficjenta związanych z realizacją projektu. Zgłoszenia dokonujesz w formie pisemnej lub innej - jeśli wynika to ze szczególnych potrzeb komunikacyjnych zgłaszającego.
Z uwagi na konieczność zapewnienia interesu faktycznego w zgłaszaniu podejrzeń o niezgodności projektów (operacji)/działań z KPON (tj. musi istnieć podstawa faktyczna dla danej osoby do złożenia skargi – np. konieczność zrealizowania swojego uprawnienia lub obowiązku), umożliwia się zgłoszenia tylko osobom z niepełnosprawnością lub ich przedstawicielowi ustawowemu (np. w przypadku osób niepełnoletnich lub ubezwłasnowolnionych). Jednocześnie, każdy inny podmiot/osoba – w tym również organizacje pozarządowe działające na rzecz dostępności lub równego traktowania – będą mogły poinformować beneficjenta lub Instytucję Zarządzającą o zauważonych problemach, nieprawidłowościach, czy błędach związanych ze stosowaniem przepisów KPON w związku z realizacją projektu.
Poniżej zamieszczamy pełną procedurę:
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/prawo-i-dokumenty/wytyczne/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027/
Ponadto informujemy podmioty uczestniczące w Projekcie o możliwości zgłoszenia Instytucji Zarządzającej, m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Programu, informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji.