Kiermasz Świąteczny dla Madzi


Tyle zebraliśmy :)
Tyle zebraliśmy :)

Odbył się długo wyczekiwany kiermasz, na którym każdy mógł kupić przepiękną rzecz dla siebie lub bliskich. Kiermasz wyjątkowy, bo większy niż kiedykolwiek! Lepszy niż kiedykolwiek! Trwał trzy dni! I najważniejsze- zebrano rekordową kwotę 4580,66 zł, która w całości zostanie przekazana dla Madzi Nalepy! I z tego ostatniego jesteśmy dumni najbardziej. Tytaniczna praca pań Marta Kozłowska Małgorzata Brzezicka Agnieszka Fęglerska - Warchoł ,Barbara Majer, Aurela Sawicka, które koordynowały prace dzieci przerodzi się na pewno w uśmiech na twarzy Madzi:) Kawał dobrej roboty !
Dziękujemy rodzicom, a szczególnie rodzicom dzieci z klas 4a i 4b ! Doceniamy ich pomoc. Anioły nie ludzie  Uczniowie zamienili się w wolontariuszy. Szkolny korytarz zamienił się w targowisko .Uczniowie sprzedawali swoje ozdoby a także te przekazane od darczyńców. Kupowali uczniowie, nauczyciele, rodzice, babcie i dziadkowie, nasi przyjaciele z uniwersytetu trzeciego wieku.

 

Działania,które prowadziliśmy przed kiermaszem   i   partnerzy ,którzy nam pomogli:

1. Współpraca z Miejską i Gminnej Biblioteką Publiczną w Wołowie.
Co roku wołowska biblioteka organizuje warsztaty dla szkół i przedszkoli ,których celem jest wspólne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych. Poprosiliśmy Panią dyrektor Joannę Krasowską o przekazanie nam ozdób wykonanych przez dzieci z innych szkół na nasz szczytny cel ,jakim byłą nasza akcja. Otrzymaliśmy oczywiście pozytywny odzew ze strony dyrekcji. Relacja z warsztatów udostępniona jest na stronie https://www.facebook.com/bibliotekawolow/

2. Współpraca z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.
Floryści - uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Krupy i Magdaleny Kuski przekazali nam na kiermasz piękne stroiki. Połączyli przyjemne z pożytecznym. Prace wykonane w ramach praktyk sprzedały się najszybciej.

3. Wizyta uczniów w Powiatowym Ośrodku Wsparcia – Środowiskowym Domu Samopomocy w Wołowie
Wizyty w Powiatowym Ośrodku Wsparcia powoli stają się tradycją. Jak zwykle spędziliśmy słodkie chwile przy kawałku ciasta.
Tym razem jednak nie było wspólnego czytania, lecz robienie wianków,
stroików i choinkowych bombek o naprawdę oryginalnych kształtach. Bardzo dziękujemy podopiecznym i pracownikom Ośrodka za zaproszenie. To miłe, że zgodzili się, żeby zrobione wspólnie bożonarodzeniowe ozdoby zostały sprzedane podczas kiermaszu na rzecz Madzi. Kto chciał zostać posiadaczem bombki w kształcie formuły 1 na pomarańczowych kołach, musiał odwiedzić w środę 20 grudnia naszą szkołę  Było wspólne śpiewanie kolęd, Natasza Charłampowicz grała na gitarze.

Dzięki upowszechnieniu działania zgłosiła się do nas Pani Agata Ożóg –Jóźwik ,która ze swoimi podopiecznymi z grupy 5 z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Koźmina Wielkopolskiego zrobiła wspaniałego renifera i prosiłą w imieniu chłopców o przekazanie Madzi.

4. Działania przed kiermaszem w szkole.

1. Uczestnicy projektu tak zarazili swoją energią uczniów ze wszystkich klas, że nawet uczniowie z kl. I ze szkoły podstawowej włączyli się do akcji. W pocie czoła w dzień i noc nauczyciele z uczniami i rodzicami pracowali dla Madzi. Po wcześniejszym zakupie materiałów niezbędnych do wykonania ozdób, przez miesiąc czytelnia zamieniła się w pracownię plastyczno - techniczną.

 

 Przy okazji uczniowie zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi w krajach, z którymi realizujemy projekt, wymieniali informacje. Wydaliśmy w związku z tym folder, który został wysłany do naszych partnerów wraz z życzeniami świątecznymi oraz omówiliśmy zwyczaje świąteczne, te zapomniane na zajęciach wychowawczych.

 

 

Madzia z Panią jadzią
Madzia z Panią jadzią

 

 Tego się nie spodziewaliśmy. W piątek poprzedzający święta Madzia odwiedziła naszą szkołę i swoją klasę. Była w dobrej formie i mogła uczestniczyć w wigilii klasowej. Przekazaliśmy Madzi i jej mamie zebraną kwotę oraz pięknego renifera. Radość była ogromna.