Biblioteka


Marta Kozłowska
Marta Kozłowska

Biblioteka składa się z jednego pomieszczenia: wypożyczalni połączonej z czytelnią i mediateki.

Księgozbiór liczy 4212 woluminów. Korzysta z niego ok. 250 uczniów. Dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom.  Składa się  z literatury pięknej (głównie lektury z języka polskiego), książek popularno-naukowych, słowników, encyklopedii i albumów.Biblioteka ma bogaty księgozbiór anglojęzyczny. Zbiory biblioteki sukcesywnie powiększają się poprzez zakup nowych pozycji oraz otrzymywane dary.

 

 

Obecnie opiekę nad biblioteką sprawuje Pani Marta Kozłowska.Pomocą bibliotekarza jest Pani Fęglerska -Warchoł.

 

Biblioteka
Biblioteka

 


Biblioteka szkolna zaprasza codziennie podczas długiej przerwy
oraz w następujących godzinach:

Poniedziałek 8.00 – 10.45 13.35 – 15.25
Wtorek 10.35 – 15.25
Środa 8.45 – 13.35 
Czwartek 8.00 – 9.50 13.35 – 15.25
Piątek 8.00 – 9.50 

Regulaminowa cisza biblioteczna została w tym tygodniu zakłócona piskami, wrzaskami, okrzykami, westchnieniami, gwarem, zgiełkiem, jazgotem, kociokwikiem, kakofonią (inne określenia znajdziecie, wpisując do Microsoft Word słowo "hałas" i wciskając shift równocześnie z f7) Żałuję, że nie nagrałam tych wszystkich dźwięków, które wydali z siebie stali bywalcy biblioteki, gdy zobaczyli pudła pełne książek. Pora powiedzieć o tym wszystkim:
Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa jesteśmy bogatsi o ponad 500 książek. Ile to stron do przeczytania? Ile godzin spędzonych z książką? Jeszcze nie wiemy, ale już niedługo zaczynamy czytać swoje ulubione.