Osiągnięcia uczniów


Wiadomość z ostatniej chwili.W XV Konkursie Dolnośląskim ,,zDolny Ślązaczek'' LAUREATEM Z MATEMATYKI został RADOSŁAW FILIŃSKI,uczeń klasy VII.Gratulujemy Radek Tobie ,Twoim rodzicom i Pani Aleksandrze Dachnowicz.Brawo!

Poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Najnowszy Ranking wymagał analizy osiągnięć 2186 liceów ogólnokształcących.I mamy srebro .14 miejsce w województwie dolnośląskim.Brawo MY! To dzięki zeszłorocznym maturzystom <3 Więcej informacji jutro,ale już dzisiaj gratulujemy Ossolińczykom ,którzy też są w 50 - tce najlepszych szkół w województwie dolnośląskim.

Trzymamy kciuki za uczniów, którzy zakwalifikowali się do powiatowych etapów konkursów.
W kategorii szkół podstawowych są to:

z języka angielskiego:
Alma Dziopek, Jonatan Ferenc, Dobromiła Szewc, Ida Szyndlar, Aleksandra Warczygłowa, Oliwia Zimnicka
z języka niemieckiego:
Alma Dziopek, Michał Rzeźniczek, Ida Szyndlar, Aleksandra Warczygowa

 

W kategorii gimnazjów:
z języka niemieckiego:
Patrycja Bednarz, Oliwia Bossy, Alicja Łazik, Aleksander Naskręt, Dawid Nowak, Mikołaj Rygałło, Marta Soszyńska

z języka angielskiego:
Natasza Charłampowicz, Zuzanna Kowalska, Aleksander Naskręt, Mikołaj Rygałło

Wyniki konkursu zDolny Ślązaczek:
Radosław Filiński

Wyniki konkursów zDolny Ślązak:
blok przyrodniczy: Mikołaj Rygałło

blok matematyczno - fizyczny: Mikołaj Rygałło

blok humanistyczny: Monika Piotrowska

 

GRATULACJE !!!!!!

 

Livia Skawińska wróciła z Warszawy z PUCHAREM.Rośnie nam kolejna tenisistka.Brawo Ty !

UKS GIRLS SOCCER ACADEMY WOŁÓW .MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA ! A w teamie Patrycja Cisak z klasy 3b  BRAWO, JESTEŚMY DUMNI!

Michalina Jasicka z klasy I i Lila Kołtun z klasy II,nasze najmłodsze piłkarki zdobyły III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska, zaś Laura Zaremba z klasy I, która także grała z dziewczynkami, zdobyła tytuł najlepszej bramkarki roku.Gratulujemy dziewczynkom,trenerce oraz rodzicom :) Brawo Wy!

Od 22 do 28. stycznia w słynnym czeskim kurorcie Mariańskie Łaźnie (dawniej Marienbad) odbywał się coroczny turniej szachowy. Brało w nim udział prawie dwustu szachistów i szachistek z całego świata (prawie 30 krajów, w tym tak odległych jak Indie, Filipiny czy Singapur!). Miłka brała udział w turnieju Open, który był bardzo silnie obsadzony - jej międzynarodowy ranking FIDE (1148) plasował ją na samym końcu listy startowej. Jak mówi jednak stare szachowe powiedzenie, "Rankingi nie grają"... Miłka w 9 partiach grała wyłącznie z wyżej notowanymi przeciwnikami, a i tak udało jej się uzyskać dobry wynik 3 punktów dzięki 2 zwycięstwom (w tym z reprezentantem Niemiec o rankingu 1698) i 2 remisom. Dobra gra sprawiła, że Miłka "zarobiła" aż 68 "oczek" w rankingu FIDE i po tym turnieju jej ranking wynosi 1217.GRATULUJEMY !

Ranking Perspektyw ogłoszony!Po raz kolejny jesteśmy w czołówce szkół dolnośląskich.Kapituła Rankingu oceniała wyniki zeszłorocznych matur oraz sukcesy olimpijskie.I niech się moi absolwenci nie martwią,że mamy brąz a srebro uciekło,bo dobrze wiecie co było naszym priorytetem - 100% zdana matura.Jesteście świetni, Wy Uczniowie,Wasi Rodzice,bo wykonaliście robotę na 200% a Nauczyciele zrobili wszystko,żeby wyniki były jak najlepsze.Gratuluję Wam wszystkim.Ciekawe ,że w tym roku na podium stoją dwie szkoły -Ossolińczycy i my.Dwie szkoły,których media lokalne nie rozpieszczają.Jednak dalej róbmy swoje a Ossolińczykom jeszcze raz gratuluję.BRAWO WY ! BRAWO MY !

Brawo chłopcy!!!!!

Pierwsze etapy najważniejszych konkursów z języka angielskiego już za nami.
Zacznijmy od Zdolnego Ślązaka. Na 11 osób które przeszły etap szkolny w całym powiecie wołowskim aż 6 to nasi uczniowie. Gratulujemy im serdecznie! Najbardziej jednak gratulujemy Marcelinie Połeć, która awansowała do ścisłego finału.
To jednak nie koniec osiągnięć Marceliny. Razem z Mikołajem Rygałło i Filipem Szczepańskim będzie bowiem reprezentować naszą szkołą w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla gimnazjalistów.
Całej trójce oczywiście gratulujemy i życzymy powodzenia! Gratulacje dla Pana Tomasza Sztrekiera :)

XI Międzyszkolne Biegi Pogalewo Wielkie Bieg Małych Mistrzów i już takie zwycięstwo Michalina Jasicka i Piotr Lisowski.Lila Kołtun i Hania Staroń tez super .  Gratulacje.

Tylko 50 szkól z Polski otrzymało zaproszenie dla konkursu dla przyszłych tłumaczy JUVENES TRANSLATORES organizowanym dorocznie przez Komisję Europejską.
Zadaniem startujących było przetłumaczenie tekstu z języka angielskiego na polski zgodnie z wszelkimi regułami sztuki przekładu.
Niecierpliwie czekamy na wyniki choć udanych tłumaczeń już teraz możemy naszym licealistom pogratulować! No i oczywiście serdeczne gratulacje dla Pana Tomasza Sztrekiera

29 listopada nasza uczennica Izabela Czarny odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu Stypendium Prezesa Rady Ministrów.Gratulujemy Izie i Rodzicom.
Na zdjęciu z koleżanką z Liceum Ogólnokształcącego im.M.Kopernika w Wołowie pamiątkowe zdjęcie z Panem kuratorem Romanem Kowalczykiem.

Na Powiatowych Igrzyskach w Tenisie Stołowym świetnie się  bawili, tworząc dwuosobowe reprezentacje naszej szkoły: Małgosia Kubera i Nikola Skawińska oraz Oskar Bednarz i Oliwier Jakubczyk. Zaciętą rywalizację dziewczęta ukończyły na 4. miejscu. Chłopcy zaś zajęli miejsce 3. Gratulujemy :)

Pawełku ,tak trzymaj !

I miejsce w II Wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym w tenisie stołowym. Nicola Skawińska z klasy IIIa Gratulujemy !!!

Mikołaj i Emilia brawo!!!
Mikołaj i Emilia brawo!!!

Wyniki Konkursu fotograficzno – ekologicznego Magiczna kraina – krajobraz ekologiczny Powiatu Wołowskiego

Kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce: Dominik Skuła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie
II miejsce: Zuzanna Ziółkiewicz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
w Krzydlinie Wielkiej
III miejsce: Hanna Jaśniewska Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie

Kategoria: Gimnazjum
wyróżnienie: Mikołaj Rygałło Dwujęzyczne Niepubliczne Gimnazjum w Wołowie

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce: Anna Wróblewska Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie
II miejsce: Emilia Czupryna Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące,
Zespół Szkół Społecznych
III miejsce: Patrycja Pinach Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie

 

 

19 października b.r. odbył się Ogólnopolski Konkurs MULTITEST z języka angielskiego.
Laureaci:
Mikołaj Rygałło - I miejsce (wynik 186 punktów)
Wyróżnienia:
Filip Szczepański (14 miejsce, wynik 170 punktów)

Do etapu powiatowego konkursu ,,z Dolny Ślązak’’ z języka angielskiego zakwalifikowało się 6 uczniów naszego gimnazjum:
Emilia Bukieda
Kacper Gembara
Zuzanna Kowalska
Marcelina Połeć
Mikołaj Rygałło
Filip Szczepański
Z języka niemieckiego do drugiego etapu konkursu przeszło 4 gimnazjalistów z naszej szkoły:
Patrycja Bednarz
Kacper Gembara
Marcelina Połeć
Mikołaj Rygałło
W etapie powiatowym konkursu ,,zDolny Ślązaczek ‘’ języka angielskiego naszą szkołę będą reprezentować:
Dobromiła Szewc
Ida Szyndlar
Etap powiatowy,, zDolnego Ślązaka’’ z języka niemieckiego odbędzie się 5 grudnia, a z języka angielskiego 15 grudnia o godz. 10.00 w Zespole Szkół Społecznych.
Etap powiatowy ,,zDolnego Ślązaczka’’ odbędzie się 8 grudnia w Kłodzku.

 

Gratulujemy !!!!!!!!!!!!

Wyniki 2016
Wyniki 2016

                                Dzisiaj ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty.Gratulujemy wyników naszym wspaniałym uczniom,ich rodzicom i nauczycielom,pozdrawiając pozostałe szkoły podstawowe w powiecie wołowskim.Wyniki są wspaniałe.Wy jesteście wspaniali !
A oto wyniki Waszej pracy:

JĘZYK POLSKI
SZKOŁA: 76,1
GMINA:70,3
POWIAT:69,0
WOJ.DOLNOŚLĄSKIE:70,0

MATEMATYKA
SZKOŁA:69,3
GMINA:50,6
POWIAT:49,3
WOJ.DOLNOŚLĄSKIE:52,5

JĘZYK ANGIELSKI:
SZKOŁA:94,3
GMINA:73,2
POWIAT:71,1
WOJ.DOLNOŚLĄSKIE:71,6

JĘZYK NIEMIECKI:
SZKOŁA:93,7
GMINA:66,5
POWIAT:53,2
WOJ.DOLNOŚLĄSKIE:60,6

                                                                                                                                                                                                                                                 Znowu wszyscy wielbiciele fizyki stanęli w szranki.Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwiązywania lwiątkowych łamigłówek.Gratulujemy Panu Piotrowi Jasickiemu,opiekunowi naszych uczniów.

A oto wyniki najlepszych:

1-2 gim GEMBARA KACPER 81,25 taon
1-2 gim RYGAŁŁO MIKOŁAJ 71,25
1-2 gim BOSSY OLIWIA 60,75

13 kwietnia 2016 odbył się II Powiatowy Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy. Naszą szkołą reprezentowały dwie drużyny. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie klasy II i III liceum - Oliwia Lipińska, Ola Krupka i Kacper Kolbusz. Drużyna z gimnazjum wystąpiła w składzie: Basia Domaradzka, Magda Krupka i Kacper Gembara. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu krajoznawstwa, turystyki a także umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Obydwie drużyny były bardzo dobrze przygotowane i zajęły wysokie dwa drugie miejsca. Gratulujemy uczniom i Pani Bogusi Jodłowskiej
Konkurs Językowy,,Mój wymarzony dom''
Konkurs Językowy,,Mój wymarzony dom''

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się VII edycja Konkursu Plastyczno -Językowego dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem było Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Wołowie. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, stworzenie płaszczyzny do pozytywnej rywalizacji oraz ćwiczenie poprawnej pisowni. W tym roku tematem prac był "Mój wymarzony dom".

Gratulujemy wszystkim dzieciom z naszej szkoły za udział w konkursie,a w szczególności Emilce Fęglerskiej z kl. I A za zdobycie III miejsca (j.angielski) oraz Romanowi Warchołowi z kl. III A za zdobycie III miejsca (j.niemiecki).Gratulujemy Rodzicom i nauczycielom,Pani Agacie Gazdule-Beszłej oraz kasi Drzazdze Suchan.

Sukcesy językowe .Gratulujemy !!!!!!!
Konkurs Ortograficzny
Konkurs Ortograficzny

Wyniki IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego
rok szkolny 2015/2016
Kategoria: szkoły podstawowe:
II miejsce - Piotr Milik – Zespół Szkół Społecznych w Wołowie
Kategoria: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:
II miejsce-Mikołaj Rygałło – Dwujęzyczne Niepubliczne Gimnazjum w Wołowie

Mikołaj Rygałło
Mikołaj Rygałło

Mikołaj Rygałło został finalistą konkursu ,,zDolny Ślązak Gimnazjalista'' z języka angielskiego.Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów !

Ranking 2016
Ranking 2016

Takiego sukcesu jeszcze nie było. W Rankingu Perspektyw 2016 nasze liceum jest na 8 miejscu w województwie dolnośląskim. Brawo uczniowie, brawo rodzice, nauczyciele tak trzymać!
W Polsce jesteśmy na świetnym 117 miejscu na około 2000 liceów.

W ogólnopolskim konkursie MULTITEST wzięło udział 55 uczniów z kl. IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.
LAUREACI- j. angielski
Marcelina Połeć - kl.2 gim. - 7 miejsce
Mikołaj Rygałło – kl. 1 gim. – 7 miejsce
WYRÓŻNIENIA- j. angielski
Samuel Reszytyło – kl. 6b – 11 miejsce
Jakub Tkaczyk – kl. 3 gim. – 14 miejsce
WYRÓŻNIENIA- j. niemiecki
Patrycja Bednarz – kl. 1 gim. – 12 miejsce
Mikołaj Rygałło – kl. 1 gim. – 12 miejsce
Bartosz Kuska – kl.4 – 14 miejsce

Osiągnięcia 2015/2016

                                                                                                                                                                                                           

 Etap szkolny 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego za nami. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 1811 uczniów z 72 szkół z województwa dolnośląskiego.
Wiadomość,którą otrzymaliśmy przed świętami ucieszyła naszego ucznia Patryka Zawadkę,ucznia kl.III liceum i jego nauczyciela Tomasza Sztrekiera. OTO INFORMACJA ,KTÓRĄ OTRZYMALIŚMY
,,Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zawiadamiam, że pan Patryk Zawadka zakwalifikował się do etapu okręgowego XL Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Część pisemna etapu okręgowego Olimpiady odbędzie się 18 stycznia 2016 roku w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 22 we Wrocławiu (wejście od ul. Nożowniczej, sala 208). Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00 i zakończą ok. godziny 14.30 (na napisanie testu przewidziano 150 minut). Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdą też Państwo na naszej stronie internetowej http://www.40ojadolnyslask.one/ w zakładce "Etap okręgowy".

Brawo !
Brawo !


W konkursie języka niemieckiego Deutschfreund wzięło udział 36 uczniów z kl. V-VI szkoły podstawowej, I-III gimnazjum i III liceum.
WYNIK BARDZO DOBRY (ponad 80% możliwych do zdobycia punktów) uzyskali:
Patrycja Bednarz kl. I gim (90,83%) 5MW 24MK
Mikołaj Rygałło kl. I gim (86,67%) 9MW 43MK
Laura Wasilewska kl. IIILO (81,25%) 6MW 114MK
WYNIK DOBRY (ponad 75% możliwych do zdobycia punktów)
Marta Soszyńska kl. VI (77,5%) 25MW 122MK

*MW – miejsce w województwie
*MK – miejsce w kraju

Brawo Iza ,Brawo Tomek
Brawo Iza ,Brawo Tomek

Niezmiernie miło nam poinformować,że do II etapu konkursu Cambridge Write On zakwalifikowała się
IZA CZARNY uczennica klasy IIb liceum
II. etap konkursu odbędzie się 19 marca (sobota) o godz. 11:00 w Centrum Edukacji Fischer

 Życząc już teraz powodzenia, gratulujemy Izie ,jej rodzicom i Panu Tomkowi Sztrekierowi.

Laureaci Konkursu Fotograficznego
Mateusz Karbowniczek
Mateusz Karbowniczek

Nasi uczniowie, laureaci konkursów: "Ciekawe miejsce w moim mieście, mojej wsi" oraz "Magiczna Kraina - Krajobraz ekologiczny Powiatu Wołowskiego" mogli zobaczyć swoje prace w Sali Kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury. Gratulujemy!!!

Młodzi germaniści
Młodzi germaniści

XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
9.01.2016 we Wrocławiu odbył się etap regionalny konkursu. Do setki najlepszych w regionie (spośród 1100, którzy brali udział w etapach szkolnych) zakwalifikowali się Adrianna Kwiatkowska, Jakub Tkaczyk i Mikołaj Rygałło. Arkusz konkursowy obejmował zadania na rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, reakcje językowe, struktury leksykalno- gramatyczne, realioznawstwo krajów niemieckojęzycznych (w tym roku tych mniej znanych – Szwajcarii i Liechtensteinu) oraz wypracowanie. Mimo dużego stopnia trudności nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca: Mikołaj i Kuba - 22, Ada – 25.